Lubelska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia

Założycielkami szkoły są Anna Drążkowska i Aleksandra Kutrzepa. Organ Prowadzący reprezentuje Anna Drążkowska, która jest także dyrektorem szkoły. Szkoła rozpoczęła swoją działalność z dniem 1 września 2010 roku i oferuje kształcenie muzyczne II stopnia w zakresie jazzu i muzyki rozrywkowej. Szkoła została wpisana do ewidencji szkół artystycznych prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod numerem 545/6/2010. Decyzją nr DEK-WPM.IS-802/10/12 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 28 września 2012 roku szkole nadano uprawnienia szkoły publicznej i tym samym przyznano prawo wydawania świadectw i dyplomów państwowych.

Zajęcia w szkole odbywają się z reguły 2-3 razy w tygodniu (poza nauką w szkołach prowadzących kształcenie ogólne), we wspólnie uzgodnionych, dogodnych dla uczniów i nauczycieli, terminach (najczęściej popołudniami, a także w soboty).

Oferowane specjalności to:

wokalistyka jazzowa

instrumentalistyka jazzowa- specjalizacje:

• fortepian jazzowy
  • akordeon jazzowy
  • saksofon jazzowy
  • skrzypce jazzowe
  • gitara jazzowa
  • gitara basowa jazzowa
  • kontrabas jazzowy
  • perkusja jazzowa

W ramach powyższych specjalności szkoła oferuje siatkę przedmiotów ogólnomuzycznych (propedeutycznych).

Więcej informacji w zakładce:  O szkole  >  Przedmioty

• Szkoła przygotowuje do zawodu muzyk w specjalnościach: wokalistyka jazzowa, instrumentalistyka jazzowa
  • Nauka w szkole trwa 4 lata lub 6 lat
  • Absolwenci szkoły mogą ubiegać się o przyjęcie na wydziały Akademii Muzycznych oraz kierunki związane z muzyką jazzowo-rozrywkową