Robert Kutrzepa
kierownik sekcji instrumentalistyki jazzowej, perkusja jazzowa, big band, combo (zespół jazzowy), ćwiczenia rytmiczne

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach - wydział Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie perkusji dr Adama Buczka. Nauczyciel klasy perkusji i zespołów instrumentalnych i ćwiczeń rytmicznych, kierownik sekcji instrumentalistyki jazzowej w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. Współpracuje ze Szkołą Muzyczną I i II st. im. W. Lutosławskiego w Lublinie oraz Stowarzyszeniem Szkół Artystycznych "Pro Arte". Współorganizator Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Lublinie (2010-2014), Umiejętności oraz wiedzę poszerzał uczestnicząc w kursach specjalistycznych z zakresu gry na perkusji prowadzonych przez : Martina Novaka, Marcina Jahra, Franka Parkera. W latach 2011-2013 brał udział w programie międzynarodowym Comenius, grając koncerty w Hiszpanii m.in w Teatro Góngora oraz Conservatorio Superior de Música "Rafael Orozco" de Córdoba. Ukończył Kurs Realizacji Dźwięku, naży do Polskiego Stowarzyszenia Realizatorów Dźwięku. Właściciel studio "Sound Control". Muzyk sesyjny, współtwórca i manager zespołu Aleksandra Kutrzepa Quartet. W 2018 zespół wydał debiutancki album "Impressions". Płyta trafiła na listę: ,,SUBIEKTYWNA PIĄTKA - najlepsze albumy 2018: polskie debiuty" wg gazety JazzPRESS oraz znalazła się w pierwszej piątce w kategorii "POLSKA PŁYTA JAZZOWA ROKU" w plebiscycie JAZZ 2018, magazynu JazzPRESS i Radio Jazz.fm. W 2019 r.  zespół wydał drugi album zatytułowany "Mermaid". W rankingu przygotowanym przez portal Polska Płyta / Polska Muzyka,  trafił na listę 10 najlepszych albumów jazzowych 2019 roku. Płyta otrzymała bardzo pozytywne recenzje od znanych i cenionych krytyków (Adam Baruch, Łukasz Dębowski, Dionizy Piątkowski), a także została wpisana do kanonu "Ery Jazzu". Robert Kutrzepa występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych m.in.: Ukraina, Rumunia, Słowacja, Hiszpania, Niemcy, Holandia. Miał okazję występować i współpracować z takimi artystami jak: Stanisław Soyka, Nathan Williams, Lay D Funk, Anna Gadt, Kasia Wilk.